Studené predjedlá

Cold appetizers / Kalte Vorspeisen

Polievky

Soups / Suppen

Ryby

Fish dishes / Fische

Jedlá z hydiny

Poultry dishes / Geflugelgerichte

Jedlá z bravčového mäsa

Pork dishes / Schweingerichte

Jedlá z hovädzieho mäsa

Beef dishes / Rindgerichte

Špeciality penziónu Grand***

Specialities of pension Grand*** / Spezialitäten der Pension Grand***

Bezmäsité jedlá

Meatless dishes / Fleischlose Gerichte

Šalátové taniere

Salad plates / Gemüseteller

Cestoviny

Pasta / Teigwaren

Šaláty

Salads / Salate

Prílohy

Side dishes / Beilagen

Omáčky

Sauces / Saucen

Dezerty

Desserts / Desserts

Váha mäsa je uvedená v surovom stave.
Ceny sú vrátane 20% DPH a sú platné od 18.10.2021.

Alergény

1. Obilniny obsahujúce glutén (hlavne pšenica obyčajná, raž, jačmeň, ovos, špalda, cirok alebo ich hybridné odrody) a výrobky z nich okrem: a/ glukózových sirupov na báze pšenice vrátane dextrózy b/ maltodextrínov na báze pšenice c/ glukózových sirupov na ražnej báze/ obilnín použitých pri výrobe destilátov alebo etylalkoholu poľnohospodárskeho pôvodu pre alkoholické a iné nápoje obsahujúce viac ako 1,2 objemového percenta alkoholu.
2. Kôrovce a výrobky z kôrovcov.
3. Vajcia a výrobky z vajec.
Ryby a výrobky z rýb okrem:a/ rybacej želatíny používanej ako nosič vitamínov alebo karoténových prípravkov b/ rybacej želatíny alebo želatíny používanej ako číriace v pive a víne.
5. Arašidy a výrobky z arašidov.
6. Sójové bôby a výrobky zo sójových bôbov okrem:a/ plné rafinovaného sójového oleja a tuku b/ zmesi prírodných tokoferolov (E306), prírodného D-alfa tokoferolu, prírodného acetátu D-alfa tokoferolu, prírodného D-alfa-tokoferolsukcinátu sójového pôvodu c/ rastlinné oleje vyrobené z fytosterolov a fytosterolových esterov zo sójových bôbov d/ rastlinný stanolester vyrobený z rastlinných olejových sterolov zo sójových bôbov.
7. Mlieko a mliečne výrobky (vrátane laktózy) okrem:a/ srvátky použitej na výrobu destilátov alebo etylalkoholu poľnohospodárskeho pôvodu pre alkoholické a iné nápoje obsahujúce viac ako 1,2 objemového percenta alkoholu b/ laktitolu
8. Orechy hlavne mandle (Amygdalus communis L.), lieskové oriešky (Corylusavellana), vlašské orechy (Juglans regia), kešu oriešky (Anacardium occidentale),pekanové orechy (Carya illinoinensis (Wangenh.) K. Koch), brazílske orechy (Bertholletria excelsa), pistácioné oriešky (Pistacia vera), makadamské orechy a queenslandské orechy (macadamia ternifolia)a výrobky z nich okrem:a/ orechov používaných na výrobu destilátov alebo etylalkoholu prírodného pôvodu pre alkoholické a iné nápoje obsahujúce viac ako 1,2 objemového percenta alkoholu.
9. Zeler a výrobky zo zeleru.
10. Horčica a výrobky z horčice.
11. Sezamové semiačka a výrobky zo sezamových semiačok.
12. Oxid siričitý a sírany v koncentráciách vyšších ako 10 mg.kg-1 alebo 10mg.l-1 vyjadrené ako SO2.
13. Vlčí bôb a výrobky z vlčieho bôbu.
14. Mäkkýše a výrobky z mäkkýšov.
15. Citrusové plody